46-042 Szczedrzyk, ul. Robotnicza 8
tel./fax 77 465 51 90, kom. 505 061 570

 

Zakład Ślusarski działa od 1994 roku jako firma zajmująca się usługami w branży metalowej w zakresie kowalskiej obróbki metalu oraz prac ślusarskich.

Produkowane przez naszą firmę wyroby cechuje wysoka jakość, znaczne walory estetyczne oraz bogate wzornictwo. W naszej ofercie znajdziecie Państwo bramy, ogrodzenia, balustrady, kraty, schody i wiele innych produktów. Wszystkie produkty są wykonane z największą dokładnością.Nasza oferta skierowana jest do klientów prywatnych jak i firm budowlanych.

Zapewniamy naszym kontrahentom bardzo wysoki poziom świadczonych usług. Zawsze staramy się przestrzegać terminów i być elastycznymi według potrzeb klientów.  W kontaktach z klientem staramy się doradzić jak najlepsze rozwiązania tak, aby realizowana inwestycja, nie tylko spełniała wymogi estetyczne, ale była przy tym funkcjonalna i praktyczna.

Czynności wykonywane przez ślusarzy
Powiększenie

Ślusarstwo − zawód, dawniej rzemiosło, w którego zakres wchodzi głównie ręczna obróbka metali na zimno, mająca na celu wykonywanie różnych przedmiotów metalowych, montaż oraz naprawianie urządzeń technicznych.


W ślusarstwie wykorzystuje się także proste narzędzia z zasilaniem elektrycznym jak np. wiertarki, polerki, szlifierki ostrzarki, szlifierki kątowe czy spawarka elektryczna.

Ślusarz wykonuje:
  • trasowanie, cięcie, wycinanie, przecinanie, przerzynanie,
  • prostowanie, gięcie, wyoblanie
  • piłowanie, szlifowanie, skrobanie, docieranie, polerowanie,
  • wiercenie, rozwiercanie, przebijanie, pogłębianie
  • gwintowanie, zwijanie sprężyn,
  • nitowanie, skręcanie, lutowanie, spawanie,
  • montaż i demontaż.

Obowiązek montowania balustrad
Powiększenie

Przepisy odnośnie konstruowania balustrad zostały ustalone w drodze rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku wraz z późniejszymi zmianami.


Rozporządzenie to określa szczegółowo warunki techniczne budynków dopuszczonych do użytku publicznego, natomiast zawarty w nim dział VII reguluje warunki dotyczące bezpieczeństwa użytkowania. Zgodnie z wymienionym powyżej rozporządzeniem, balustrady powinny być zamontowane przy schodach lub podjazdach, wówczas, gdy ich wysokość przekracza 50 centymetrów. Dodatkowo w budynkach użyteczności publicznej balustrady oraz poręcze powinny być zamontowane tak, aby można było korzystać z nich z obu stron klatki schodowej. Jeżeli szerokość schodów przekracza 4 metry, na środku powinna być zamontowana także balustrada lub poręcz dodatkowa. Wszystkie projektowane balustrady powinny spełniać rygorystyczne normy technologiczne i montażowe określone w Polskich Normach.

Zgodnie z przepisami prawa budowlanego balustrada musi mieć odpowiednią wysokość (np. przy balkonach, schodach 90-110 cm) i sztywność. Przepisy regulują również wielkość prześwitów w balustadzie ażurowej.